Na túru s Naturou

Skutok pre mokraď

Spravodajca Na túru s NATUROU

Svetový deň výživy 2017

Rubrika: Ekologické projekty 24. 5. 2017 Autor: Mgr. Lucia Galdunová Skupina: Ochranáčik
Svetový deň výživy 2017

Svetový deň výživy 2017

Svetový deň výživy sa oslavuje každý rok 16. októbra na pamiatku založenia Organizácie pre výživu  a poľnohospodárstva Spojených národov (FAO) v roku 1945.

Aj v našej škole sa každoročne venujeme tejto téme. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy. Pani učiteľky nachystali ovocie a zeleninu, ktorá obsahuje množstvo vitamínov a je zdravá pre nás všetkých.

Najprv sme mali pripravenú prezentáciu, ktorá obsahovala rôzne obrázky. Nesmela chýbať potravinová pyramída. Podľa nej by 40 % nášho denného príjmu potravín mali tvoriť potraviny   zo skupiny obilniny, chlieb, ryža a cestoviny, 35 % ovocie a zelenina, 20 % mlieko, mliečne výrobky, mäso, hydina, ryby, strukoviny a orechy, 5 % tuky, oleje a sladkosti. Samozrejme nesmieme zabúdať ani na dostatočný príjem tekutín. Po nej nasledovala ochutnávka ovocia a zeleniny v rámci hry. Každému žiakovi sme postupne zaviazali oči, jeho úlohou bolo povedať o aké ovocie ide podľa chuti. Mali sme pripravené aj niečo netradičné - cesnak, cibuľa, trnky, kaleráb, zeler, zemiak v surovom stave, kde žiaci robili rôzne grimasy. Žiakom sa táto hra nesmierne páčila, domov odchádzali s úsmevom na tvári.

Pridať komentár

Ak chcete pridávať komentáre, musíte byť prihlásený